Školské kolo SOČ

minTohtoročné školské kolo stredoškolskej odbornej činnosti prebehlo dištančne v dňoch 2. a 5. marca 2021. Zúčastnili sa ho študentky študijného odboru manažment regionálneho cestovného ruchu 3. a 4. ročníka. Do „porotcovských lavíc“ zasadli Ing. Daniela Mocková - zástupkyňa riaditeľa školy pre teoretické vyučovanie odborných predmetov, Ing. Ivana Šimovcová – metodik SOČ, Ing. Oľga Ilenčíková a Ing. Dana Hradileková – vyučujúce odborných ekonomických predmetov.

Študentky predstavili práce v štyroch súťažných odboroch. Námety prác čerpali priamo z odbornej praxe, na ktorej navštívili spomínané miesta, ale aj z práce animátoriek na hradoch Beckov a Čachtice. V rámci cestovného ruchu škola podpísala memorandá pre spoluprácu v oblasti zvyšovania atraktivity hradu Beckov so Záujmovým združením hrad Beckov a aj Čachtického hradu s obcou Čachtice. Študenti odboru manažment regionálneho cestovného ruchu majú možnosť praxovať na týchto hradoch a preto súťažiace mali informácie priamo z prvej ruky.

Najlepšie práce postupujú priamo do krajského kola (kvôli COVID opatreniam). Postupujúcim študentkám držíme palce v tomto kole, ktoré bude prebiehať taktiež online formou.

Postupujúce práce:

01 Problematika voľného času

1. miesto Naďa Psodorovová – „Temabuildingy na kľúč“ - IV.AW

08 Cestovný ruch, gastronómia a hotelierstvo

1. miesto Erika Stachová – „Osobnosti slovenskej literatúry spojené s dedinami Bielokarpatských končín - IV.AW

2. miesto – Karolína Adamcová – „Hrady na rieke Váh“ - IV.AW

15 Ekonomika a riadenie

1. miesto Bibiána Bolechová – „Udržateľná móda“ – III.AW

16 Teória kultúry, umenie, umelecká, odevná tvorba

1. miesto Diana Ščepková – „Kto bola Bátoryčka? - III.AW

2. miesto Erika Jarábková – „Ctibor zo Ctiboríc v Beckove“ - III.AW

SOČ rozvíja talent nadaných študentov, ktorí môžu ukázať, čo sa v nich skrýva. Vytvoria niečo nové alebo vylepšia niečo v čom sa dobre vyznajú, čo ich zaujíma, čomu sa venujú. A to nám študentky na školskom kole aj skvele predviedli a ukázali.

Ing. Ivana Šimovcová
metodik SOČ