Prvá pomoc v praxi a skvelá turistika
Naši prváci a druháci vymenili na jeden deň školské lavice za pobyt v prírode. V dňoch 25. 5. a 1. 6. 2026 sa na našej škole uskutočnili účelové cvičenia pre žiakov prvých a druhých ročníkov.
Program týchto dní bol rozdelený na dve hlavné časti – naučiť sa zachrániť ľudský život a rozhýbať svoje telo na čerstvom vzduchu. Všetci zúčastnení absolvovali zdravotnícku prípravu, v rámci ktorej si prakticky vyskúšali všeobecné zásady poskytovania prvej pomoci. Počasie prialo aj pobytu v prírode, slnečné lúče dodávali celej turistickej trase skvelú atmosféru. Prechádzka bola ideálnou príležitosťou na neformálne rozhovory, smiech a utužovanie kolektívu mimo školského prostredia.
PaedDr. Marta Bednárová
vedúca kurzu