Naši víťazi na podujatí Mladý líder 2023

minTohoročný Mladý líder 2023 sa niesol v duchu citátu Tomáša Baťu „Nehovor, že to nejde, radšej povedz, že to zatiaľ nevieš.“

Podujatie Mladý líder organizuje každoročne nezisková vzdelávacia organizácia JA Slovensko v spolupráci so svojimi biznis partnermi pre najúspešnejších absolventov vzdelávacích programov JA Slovensko z celého Slovenska. Ide o víťazov súťaží v programoch Aplikovaná ekonómia, Viac ako peniaze, Etika v podnikaní a Zručnosti pre úspech. V spoločnosti vzdelaných a odhodlaných ľudí sa rodia úspešné príbehy. Podujatie Mladý líder im dokázalo, že neexistuje prekážka, ktorá by bola silnejšia ako odhodlanie. Existujú len príležitosti.

Naša škola je zapojená do všetkých programov JA Slovensko a v minulom školskom roku študenti získali popredné ocenenia v ponúkaných programoch. Z III.AW triedy Andrea Zaťková a Petra Lacková v programe Viac ako peniaze získali 3.miesto na Slovensku. V programe  Aplikovaná ekonómia študenti terajšej V.BW Natália Kovačiková, Kristína Zemková, Vanesa Izakovičová, Adriana Kuruczová získali niekoľko cien – dve 1. miesta v kategórii finančné riadenie a manažérsky tím, 2. miesto v kategórii výročná správa a 3. miesto v kategórii firemná komunikácia.

Študenti sa za odmenu zúčastnili v októbri 2023 4-dňového podujatia Mladý líder v Belušských Slatinách. Čakali ich tam zaujímavé výzvy - počas štyroch dní rozhýbali svoju myseľ aj svoje telo - prechádzali cez rieku zamorenú kyselinou a vyhýbali sa pavúkovi, nazreli do tajomstiev úspešného lídra, ktorými sú tímové rozhodovanie a krízové riadenie, získali cenné vedomosti a zručnosti o komunikácií a prezentácií. Zároveň si našli nové priateľstvá, zabavili sa a spoznali veľa príjemných ľudí v príjemnom prostredí.

 

Ing. Ivana Šimovcová
PK ekonomiky