Jesenný OŽAZ a účelové cvičenia

minNa začiatku nového školského roka sa na našej škole uskutočnil kurz ochrany života a zdravia a účelové cvičenia. V dňoch 7. - 9. 9. 2022 boli pre žiakov prvého, druhého a tretieho ročníka pripravené dni plné zaujímavých aktivít.

Na štadióne v Novom Meste nad Váhom súťažili triedne kolektívy v jedenástich disciplínach. Najúspešnejší boli žiaci III.FT (1. miesto), ďalšie priečky obsadili tímy II. KT a II. FT triedy. Blahoželáme!

Profesionálna záchranárka Natália Muthová oboznámila žiakov so všeobecnými zásadami prvej pomoci. Všetci žiaci si mohli jej poskytnutie prakticky vyskúšať na figurínach a pripraviť sa tak na reálne situácie, v ktorých môžu niekomu zachrániť život.

Zaujímavou bola i prednáška o povolaní profesionálneho vojaka, počas ktorej  Regrutačná skupina z Trenčína informovala žiakov o tom, čo všetko toto náročné povolanie obnáša.  Pod jej vedením si študenti vyskúšali aj fyzické testy a zistili tak, ako sú na tom so svojou kondíciou Smile.

Vďaka krásnemu počasiu a skvelým ľuďom sa toto podujatie vydarilo a veríme, že pre všetkých zúčastnených to bola zaujímavá skúsenosť a príjemný zážitok.

Mgr. Marta Bednárová
vedúca kurzu