Naša bývala absolventka si plní sny o cestovaní

minAbsolventka Dievčenskej odbornej školy v Novom Meste nad Váhom Lenka Búziková zavítala na besedu k študentom 1. a 2. ročníka študijných odborov obchodná akadémia a manažment regionálneho cestovného ruchu. V rámci predmetu geografia sa Lenka podelila so študentmi o vlastné cestovateľské zážitky. Splnila si svoj sen cestovať po Európe. Jej zaujímavosťou je, že tieto cesty neabsolvovala sama, ale so svojou štvornohou priateľkou fenkou Gorkou. Gorka je skvelá „parťáčka“, ktorá zvládne nielen vysokohorské túry, ale aj cestovanie autom.

Lenka rada spoznáva nové krajiny, ich kultúru, nádhernú prírodu. O svoje zážitky sa delí s čitateľmi časopisu „Pes a mačka“, kde pravidelne prispieva svojimi cestovateľskými príbehmi. Najradšej fotí krásy prírody a pózovanie svojej Gorky. Bola aj hosťom Jána Tribulu na spoločnej turistike po Vysokých Tatrách, ktoré má celé prejdené a pozná takmer každý tatranský štít. Lenka má pre študentov odkaz - sny si treba plniť, netreba sa báť ísť za svojim cieľom, naučiť sa komunikovať, pripraviť si itinerár a spoznávať najkrajšie kúty sveta. Lenka besedu obohatila aj svojimi fotoknihami, príspevkami do časopisu a ukážkou z vysielania v televízií Markíza. Toho času je úspešná podnikateľka a všetky zarobené peniaze investuje do cestovania. Svojou prítomnosťou na besede študentov motivovala k cestovaniu, spoznávaniu nových krajín a kultúr.

Medzi študentmi sú aj študentky z Ukrajiny, ktoré nám pri tejto príležitosti ukázali krásy svojej rodnej krajiny, kde bývali, cestovali, robili turistiku, lyžovali. Bolo to milé prepojenie informácií a možno aj pozvánka do krajiny, kde Lenka ešte nebola.

Ďakujeme za príjemné chvíle u nás na škole a držíme palce pri ďalších cestách.

Ing. Ivana Šimovcová
vyučujúca geografiu a bývalá triedna učiteľka Lenky