Projekt Krokus

minV týchto dňoch sa naša škola zapojila do projektu KROKUS, ktorý je  realizovaný v  spolupráci s írskou nadáciou pre výučbu holokaustu (HETI) a Múzeom židovskej kultúry v Bratislave.

Cieľom projektu Krokus (Šafran) je pripomenúť si približne 1,5 milióna detí, ktoré zahynuli počas holokaustu. Na počesť ich pamiatky sadia žiaci cibuľky žltých krokusov, ktoré kvitnú približne v dobe Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu (každoročne 27. januára). Žltá farba kvetov symbolizuje Dávidovu hviezdu, ktorú boli deti nútené v priebehu nacistických perzekúcií nosiť.

Cibuľky krokusov, ktoré nám poslalo Múzeum židovskej kultúry, sme spolu so študentami III.  ET triedy zasadili 7. novembra 2022 v areáli školy v  lesoparku na Piešťanskej ulici.

Veríme, že tento projekt upozorní  žiakov na nebezpečenstvo predsudkov, nenávisti, diskriminácie a prenasledovania, s ktorým sa  aktuálne stretávame aj v súčasnosti.

Mgr. Jarmila Čásarová
PK všeobecnovzdelávacích predmetov