Študenti II.CW triedy si naplánovali koncoročný výlet do ZOO Bratislava.

minZa pekného slnečného rána 15. 6. 2022 sme začali cestu nasadnutím do rýchlika v Novom Meste nad Váhom, smer Bratislava. Cesta bola príjemná, žiaci si užívali, že sú spolu mimo školy. Cieľom výletu bola návšteva zoologickej záhrady. Tu sme pomaly a s prestávkami na občerstvenie nahliadali do priestorov, v ktorých sa zvieratá pohybujú. Niektoré ako lev, rys pokojne oddychovali. Žiakov najviac zaujali žirafy a pštrosy. Spokojní s tým, čo sme videli, sme odkráčali zo ZOO a pokračovali v objavovaní Bratislavy.

Mestskou dopravou sme sa dopravili na autobusovú stanicu NIVY. Kochali sme sa všetkým, čo sa tu nachádza. Moderná a multifunkčná budova stanice žiakov celkom pohltila. Najviac zabodovala zelená strecha, kde na leňoškách oddychovali, kochali sa jedinečným pohľadom na mesto a užívali si bezstarostný deň. Počas horúceho dňa sa ochladzovali výberom z pestrej ponuky rôznych miešaných chladených nápojov. Je dôvod sa sem opäť vrátiť.

Obohatení o poznanie životného štýlu vo veľkomeste a zážitky z výletu sme sa unavení ale spokojní vlakom vrátili domov.

Jana Podperová
triedna učiteľka II.CW