Matúš Holenda, bronzový víťaz Slovenskej hokejovej reprezentácie

min_image22. januára 2015 sa na pôde našej školy konala beseda s reprezentantom Slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov – s Matúšom Holendom, rodákom z Nového Mesta nad Váhom.

Riaditeľ školy Ing. Ján Hargaš, PhD. privítal Matúša spolu s otcom v riaditeľni školy a po krátkom rozhovore nasledovala beseda so žiakmi.

Matúš úspešne reprezentoval Slovenskú republiku v kanadskom Montreale na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov. Slovenskí hokejisti získali na majstrovstvách bronzovú medailu. Slovensko naposledy vybojovalo bronzovú medailu pred šestnástimi rokmi v roku 1999.

Matúš hrá hokej od detstva v trenčianskom klube. Boli to roky dvojfázových tréningov, víkendových zápasov. Takmer celý voľný čas venoval hokeju. Samozrejme bez podpory a obetavosti rodičov by sa nedostal tam, kde teraz je. Pri hokeji sa naučil tímovej hre, zodpovednosti, samostatnosti, vytrvalosti. Hokej mu otvoril aj cestu do sveta.

Ceste do Kanady predchádzal výber hráčov v tzv. projekte Orange 20 a tvrdý tréning,  príprava na majstrovstvá sveta. Tréner Ernest Bokroš si vybral len tých najlepších. Z tímu Orange zostavil pre majstrovstvá sveta dva špeciálne útoky s obrannými úlohami. Matúš bol tiež v úlohe obrancu.

Čo by odkázal všetkým mladým ľuďom? Mať svoj cieľ, byť vytrvalý a zodpovedný pri jeho dosahovaní, využiť voľný čas čo najefektívnejšie a zmysluplne. Tento 20-ročný mladý reprezentant má ešte celý život pred sebou. Neľutuje hodiny strávené na ľade a za všetko ďakuje svojim rodičom, cení si ich podporu hlavne pri zraneniach a neúspechu.

Na záver odkaz pre študentov - „Nie sú žiadne tajomstvá úspechu. Je to výsledok prípravy, tvrdej práce a učenia sa z neúspechu“ – Colin Powell.

Ing. Šimovcová Ivana